cs | de | en | es | et | fi | fr | hu | ka | lt | pl | pt-br | ro | ru | se
Log in     Join

Activity

seasons

by mziaksenitova — last modified 2011-06-19 13:43 Share

          გაკვეთილის თემა

seasons

                     კლასი

5

 მოსწავლეების რაოდენობა

10

  მიზანი,კავშირი ეროვნულ სასწავლო გეგმასთან

1.      მოსწავეები   შეძლებენ  წელიწადის   დროების შესწავლას.

2.      მოსშავლეები  შეძლებენ  წელიწადის  დროების   განსხვავებას.

3.      სურათის  მიხედვით წელიწადის  დროების    ამოცნოს.

4.      მოსწავლების  გაცნობა  ზედსართავი  სახელის.

                    შედეგი

კიტხვა–გაგების   უნარ–ჩვევა; დაკვირვება  რამდენიმე   მოსწავლეზე    თუ   რამდენად   სწორად   აქვთ   საკითხავი   დავალება   შესრულებული.

გაკვეთილის მსვლელობა

 

აქტივობა 1 ორგანიზება  ;  ინდივიდუალურად;

ა) მასწავლებელი   თემას   იწყებს  .   სალექსიკონო  

ერთეულის    წელიწადის    დროების  გარკვევით.

Seasons ;summer ,autumn, winter, spring.

მასწავლებელი   დაფაზე  აკრავს წელიწადის  დროების  სურათებს და  რამდენჯერმე  იმეორებს;

რომელი  სურათი  რომელ  დროს   აღნიშნავს.

შემდეგ  კონკრეტულად   მიმართავს  რამდენიმე

მოსწავლეს  კითხვით;

What  can   we  see   in  this   picture?

How  many   seasons   are  in   a year?

What   is  your f favourite  season ?

ბ)მასწავლებელი  ამბობს   შემოდგომს  სურათზე

და  დაფაზე   სდებს  ზამთრის  სურათს.

მასწავლებელი  ეკითხება  სწორია    თუ  არა.

აქტივობა : 2

მოსწავლეები  ასრულებენ   წერით  სავარჯიშოს:

ზედსართავი  სახელების  გამოყენებით

წელიწადის   დროების    განსხვავება.

THE  ADJECTIVE

 

An  adjective   tells    us   what  a  thing or   a  person

Is  like.The  words   : cold, short, warm, hot, cool.

Are   adjectives.-The  positive   degree.

მასწავლებელი   ხმა  მაღლა  კითხულობს  ტექსტს

მოსწავლეები  თვალს  ადევნე ბენ   თვალს

ადევნებენ და  გზა და  გზა   უცნობ  სიტყვებს

ასახელებენ, რომლებსაც  მასწავლებელი  წერს

 

დაფაზე:summer, autumn, winter, spring, hot, cool,

Cold   warm.

ტექსტის    წაკითხვის   შემდეგ   მასწავლებელი

დაყოფს   კლასს  ჯგუფურად   და   სთხოვს  მათ,

დაფაზე   დაწერილი   სიტყვების  მნიშვნელობები

ამოიცნონ. ამისათვის  ურჩევს  მოსწავლეებს

დააკვირდნენ  სურათებს,  წიგნის  ილუსტრაციებს,ტექსტში–კონტექსტს,  გამოიყენონ

მიხვედრილობა.

პასუხები  შეჯერდება  სიტყვებს,  რომლებსაც

ვერავინ   ამოიწნობს. მასწავლებელო  განმარტავს.

 

 

 

     რესურსები და მენეჯმენტი

დაფა საწერ–კალამი, წიგნი, სურათები, კასეტა, მაგნიტაფონი, კომპიუტერი, პროექტორი, სლაიდები

 

 

 

 

     რესურსები და მენეჯმენტი

 

                   

 

 

                 შეფასება

 


Georgian

Creative Commons License